Ustroń, ul. Ignacego Daszyńskiego 73

Cennik i opis zabiegów

ZABIEGI LASEROWE / IPL

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa usuwanie niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki lasera, która wnika w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Depilacja laserowa uważana jest za bezpieczną i bezinwazyjną. Energia, która jest wytwarzana przez laser, pochłaniana jest przez struktury mieszka włosowego, zawierające melaninę, która następnie zmienia się w energię termiczną i niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa. Warunkiem uzyskania zadowalających efektów jest dobór odpowiedniej mocy i czasu trwania impulsu, które są zależne od rodzaju skóry i włosów. Według badań zjawisko to jest najskuteczniejsze w przypadku włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen), w pozostałych okresach wzrostu naszych włosów; faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) włosy nie reagują na działanie lasera. Kolejne zabiegi depilacyjne należy powtarzać co 4–8 tygodni (zależnie od części ciała i cech indywidualnych), aż do uzyskania odpowiedniego efektu. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu usuwamy około 30-40 % włosów ciemnych, znajdujących się aktualnie w fazie anagenu, na kolejne włoski trzeba zaczekać i powtórzyć zabieg.

Pacjenci o włosach cienkich lub nie w pełni ciemnych muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku). Jasne włoski mogą zostać jedynie przerzedzone. Wcześniejsze zabiegi depilacji woskiem, depilatorem czy pęsetą osłabiają włosy, dlatego mogą one wymagać większej ilości zabiegów dla uzyskania lepszych wyników.Pierwszy zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacją. Kosmetolog przeprowadza wywiad, ocenia stan i typ skóry oraz włosa, gdyż od tych czynników uzależnione jest prawidłowe dobranie parametrów lasera. U pacjentów, u których nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, zostaje wykonana próba laserowa z ustaleniem optymalnych dla danego fototypu skóry parametrów zabiegowych. Przed pierwszym zabiegiem dobrze jest nie golić całego obszaru, który planujemy depilować, umożliwi to ocenę włosa i ułatwi dobranie odpowiednich parametrów.

Przed zabiegiem skóra powinna być umyta, ogolona, niczym nieposmarowana. Jeśli to konieczne przed zabiegiem stosuj kremy nawilżająco – natłuszczająco – kojące kilka dni wcześniej.

Po zabiegu naturalnym objawem jest obrzęk lub zaczerwienienie depilowanego obszaru, każda skóra reaguje indywidualnie, objawy ustępują po kilku godzinach lub do 2–4 dni. W tym czasie skórę należy traktować bardzo delikatnie. Bezpośrednio po zabiegu nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie dezodorantów, ciało należy myć żelem nie zawierającym mydła, tonikiem lub mleczkiem bezalkoholowym, ewentualnie czystą wodą; nie wolno stosować dezodorantów ani antyperspirantów (jeżeli depilacja dotyczyła pach), zamiast tego można stosować zasypkę lub kremy z alantoiną . Po myciu skórę należy delikatnie osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób; preparaty o działaniu złuszczającym można stosować dopiero po upływie przynajmniej dwóch tygodni od zabiegu. Miejsc depilowanych przez dwa tygodnie po zabiegu nie można też opalać.

Przeciwwskazania

   • ciąża
   • włosy blond, rude, siwe
   • fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
   • bielactwo
   • łuszczyca
   • padaczka (względne)
   • skłonność do bliznowców
   • aktywne infekcje skóry
   • rozrusznik serca
   • świeża opalenizna (nie opalamy się, przynajmniej przez 4-6 tygodni przed planowanym zabiegiem), skóra po stosowaniu samoopalaczy czy zabiegów typu air-brush
   • skóra sucha i podrażniona
   • nie stosujemy kremów depilujących na jeden tydzień przed zabiegiem
   • nie można stosować kremów lub maści zawierających witaminy A i C, retinol, izotretynoinę
   • terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane ) wymaga półrocznej przerwy między końcem kuracji i pierwszym zabiegiem
   • kwasy owocowe w miejscu depilowanej powierzchni odstawiamy na około 4 tygodnie przed każdym planowanym zabiegiem
   • leki i zioła fotouczulające , herbatki ziołowe zawierające dziurawiec lub nagietek, herbata Figura1 ; wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem
   • przyjmowanie antybiotyków - depilujemy po minimum dwóch tygodniach po zakończeniu kuracji
    UWAGA! Przyjmowanie odżywek dla sportowców (białka), oraz wszelkiej suplementacji wzmacniającej włosy, skórę i paznokcie znacząco obniża skuteczność zabiegu depilacji laserowej!


    


NAJWYŻSZA SKUTECZNOŚC DEPILACJI -LightSheer™ Diode Laser System


Laser diodowy Light Sheer Diode Laser System firmy Lumenis pracuje w oparciu o zaawansowana technologię, dzięki której efektywnie, bezboleśnie a przy tym również bezpiecznie usuwa owłosienie z określonych partii ciała. Jego bezpieczeństwo gwarantowane jest przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA), która zatwierdziła jego stosowanie na terenie Stanów Zjednoczonych. Jest laserem medycznym, o potwierdzonej nieszkodliwości i cechuje się zupełnym brakiem negatywnego wpływu na ludzkie zdrowie. LightSheer™ Diode Laser System poszczycić się może również innymi istotnymi certyfikatami, jak choćby ISO 9001.

Laser Light Sheer został podczas Kongresu Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego w San Francicso uznany za najskuteczniejsze oraz najlepsze urządzenie do depilacji laserowej.

Dzięki końcówce posiadanej przez LightSheer™ końcówce ChillTip™, skóra podczas całego zabiegu jest aktywnie chłodzona i chroniona. Oznacza to bezpieczeństwo przede wszystkim zaś zwiększony komfort dla pacjenta. Light Sheer to opatentowany system, efektywnie usuwający niepożądane owłosienie.
Laser ten działa powierzchownie, emitując delikatną wiązkę promieni, która przenika przez skórę aż do mieszka włosowego, co powoduje bezpowrotne zniszczenie cebulki. Tym samym nie wpływa na inne funkcje organizmu. Urządzenie oddziałuje bezpośrednio na melaninę – barwnik włosa, przez co nie wpływa w żaden sposób na innych funkcje organizmu.

Pachy
200 zł
Linia bikini
300 zł
Bikini głębokie
350 zł
Okolice intymne męskie
350 zł
Wąsik
80 zł
Broda /kobiety/
100 zł
Wąsik + broda /kobiety/
150 zł
Baki
80 zł
Szyja
100 zł
Łydki - bez kolana
300 zł
Łydki - z kolanem
350 zł
Uda
350 zł
Całe nogi
400 zł
Plecy
250 zł
Klatka piersiowa
350 zł
Brzuch
200 zł
Ramiona
150 zł
Pośladki
250 zł
Ręka - poniżej łokcia
150 zł
Ręka - powyżej łokcia
100 zł
Ręka - całość
250 zł
Laserowe usuwanie przebarwień

Lumenis M22 to najnowszy system renomowanego producenta laserów medycznych Firmy Lumenis produkowany Stanach Zjednoczonych od roku 2010. To następca już sprawdzonego urządzenia Lumenis One - światowej klasy lasera nie mającego wcześniej konkurentów na rynku urządzeń laserowych stosowanych w dermatologii terapeutycznej oraz medycynie estetycznej.

Głowica IPL stosowana w Lumenis M22 różni się znacząca od innych urządzeń IPL dostępnych na rynku. Lumenis M22 jako IPL czwartej generacji wykorzystuje opatentowaną technologię OPT® (Optimal Pulse Technology). Pozwala to na dostarczenie energii świetlnej w dużo wyższej a jednocześnie bezpiecznej dawce. Przekłada się to na ogromną efektywność urządzenia przy jednoczesnym zminimalizowaniu skutków ubocznych, tj. skrócenie tzw. "down time" (czasu wyłączenia pacjenta z normalnego funkcjonowania).

Przebarwienia powstają w wyniku zaburzonego wytwarzania i rozmieszczania melaniny w skórze. Nadprodukcja tego barwnika skóry objawia się najczęściej
w postaci różnej wielkości plam i plamek na twarzy, szyi, dekolcie, rękach i plecach. Plamy mogą mieć różne wysycenie kolorem jednak zmiany zawsze nasilają się pod wpływem ekspozycji na promienie UV. Dlatego opalanie się jest stanowczo niewskazane przy pierwszych objawach zaburzonego wytwarzania melaniny.

Światło IPL działa selektywnie na miejsca problemowe, naświetlając i likwidując pigment tylko w tych miejscach, nie niszcząc przy tym zdrowej skóry. Lumenis M22 usuwa piegi, plamy posłoneczne i soczewicowate, leczy plamy potrądzikowe, wątrobowe, a także przebarwienia w wyniku zażywania leków fotouczulających. Zabiegi usuwające przebarwienia zaleca się także w przypadku pojawienia się ostudy a nawet przebarwień powstałych po zapaleniu tkanek. Nakierowana energia świetlna jest wychwytywana przez przebarwione miejsca. W wyniku podgrzania, komórki zawierające nadmiar melaniny, ulegają zniszczeniu. Bezpośrednio po zabiegu przebarwienie staje się ciemniejsze, by następnie ulec złuszczeniu i zanikowi. Najlepsze rezultaty można uzyskać po przeprowadzeniu od 2 do 5 zabiegów w odstępach co 3-6 tygodni.

Terapia IPL działa objawowo. Nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji i pojawiania się nowych przebarwień. Stąd po ekspozycji na promienie UV, zmiany mogą się odrodzić lub powstać w innym miejscu. Dlatego też osobom narażonym na powstawanie przebarwień zaleca się sumienną profilaktykę: używanie kremów z wysokim i bardzo wysokim filtrem (minimum 30 SPF) oraz w miarę możliwości unikania bezpośredniej ekspozycji na słońce.

Aby zabiegi Lumenis M22  były skuteczne, zaleca się odpowiednio przygotować do nich w domowym zaciszu. Należy także odstawić kremy zawierające: retinol, witaminę C lub kwasy owocowe, ponieważ mogą uwrażliwić skórę. Na dwa tygodnie przed pierwszym zabiegiem należy unikać promieniowania UV, ponieważ mocno opalona skóra ma większa absorpcję energii świetlnej. Tydzień przed zabiegiem zaleca się odstawić wszelkie leki i zioła fotouczulające takie jak dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp. Nie poleca się również pić soków z beta karotenem. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra powinna być umyta, bez balsamu, kremu lub makijażu. Po zabiegu należy bezwzględnie chronić skórę poddaną zabiegowi przed promieniowaniem UV. Zaleca się ochronę ubraniem lub stosowanie kremów z filtrem 50 SPF przez następne 2 tygodnie. Podobnie jak przed zabiegiem, należy unikać środków fotouczulających.

Pomimo, że zabiegi przy użyciu Lumenis M22 są bezpieczne, istnieją przeciwwskazania, które wykluczają lub ograniczają przeprowadzenie zabiegu. Okres ciąży i karmienia piersią wyklucza wykonywanie zabiegów w tym czasie u kobiet. Podobna sytuacja występuje u osób z opryszczką, leczących się retinoidami (półroczny okres karencji), steroidami lub stosujących kosmetyki zawierające hormony (kwartalny okres karencji). Choroby skóry, takie jak bielactwo, łuszczyca, nadwrażliwość na światło, implanty wewnątrz ciała oraz epilepsja, cukrzyca i nowotwory skóry eliminują możliwość wykonania zabiegu. Szczegółowy wywiad jest przeprowadzany przed pierwszym zabiegiem.

Twarz
200 zł
Czoło
150 zł
Policzki
150 zł
Nos
100 zł
Dekolt
200 zł
Dłonie
150 zł
Pojedyncze przebarwienie
50 zł
Leczenie trądziku
Leczenie trądziku

Laser sPTF+ jest to najnowsza opatentowana technologia. Łączy w sobie wiele funkcji dostosowanych indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Laser sPTF+ łączy energię świetlną oraz cieplną dla uzyskania najwyższej skuteczności. Został zaprojektowany na podstawie doświadczeń lekarzy i inżynierów, co pozwoliło na ustalenie terapii odpowiedniej do każdego rodzaju skóry. Zabiegi są całkowicie bezbolesne dzięki zastosowaniu systemu PTF. Jak dowiodły badania LASER sPTF+ daje skuteczność na poziomie 98,8%.

sPTF+ jest jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych w leczeniu trądziku.Specjalne spektrum światła PTF penetruje skórę oraz absorbowane przez porfirynę uwalnia monomorfizm oksyanionów, który zabija bakterie powodujące trądzik efektywnie.Najlepsze rezultaty są uzyskiwane dzięki optymalnej energii oraz długości nagrzewania skóry. Terapia impulsami o wysokiej energii przyśpiesza gojenie się ranek i wyprysków oraz zapobiega powstawaniu nowych. Ponadto swiatło PTF obkurcza rozszerzone pory i wyraźnie spłyca blizny, powstałe w wyniku nieprawidłowo leczonych wyprysków i krostek. Skóra po leczeniu jest wyraźnie w lepszej kondycji, ma zdrowy i równy koloryt, nie przetłuszcza się. Terapię laserem sPTF+ poleca się osobom cierpiącym z powodu trądziku młodzieńczego, pospolitego, różowatego. Zabiegi wykonuje się w odstępach 1-2 tygodni. Ilość zabiegów, uwarunkowana jest kondycją skóry.

Aby zabiegi sPTF+ były skuteczne, zaleca się odpowiednio przygotować do nich
w domowym zaciszu. Należy także odstawić kremy zawierające: retinol, witaminę C lub kwasy owocowe, ponieważ mogą uwrażliwić skórę. Na dwa tygodnie przed pierwszym zabiegiem należy unikać promieniowania UV, ponieważ mocno opalona skóra ma większa absorpcję energii świetlnej. Tydzień przed zabiegiem zaleca się odstawić wszelkie leki i zioła fotouczulające takie jak dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp. Nie poleca się również pić soków z beta karotenem. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra powinna być umyta, bez balsamu, kremu lub makijażu. Po zabiegu należy bezwzględnie chronić skórę poddaną zabiegowi przed promieniowaniem UV. Zaleca się ochronę ubraniem lub stosowanie kremów z filtrem minimum 30 SPF przez następne 2 tygodnie. Podobnie jak przed zabiegiem, należy unikać środków fotouczulających.

Pomimo, że zabiegi przy użyciu sPTF+ są bezpieczne i bezbolesne, istnieją przeciwwskazania, które wykluczają lub ograniczają przeprowadzenie zabiegu. Okres ciąży i karmienia piersią wyklucza wykonywanie zabiegów w tym czasie u kobiet. Podobna sytuacja występuje u osób z opryszczką, leczących się retinoidami (półroczny okres karencji), steroidami lub stosujących kosmetyki zawierające hormony (kwartalny okres karencji). Choroby skóry, takie jak bielactwo, łuszczyca, nadwrażliwość na światło, implanty wewnątrz ciała oraz epilepsja, cukrzyca i nowotwory skóry eliminują możliwość wykonania zabiegu. Szczegółowy wywiad jest przeprowadzany przed pierwszym zabiegiem.

Twarz: całość
150 zł
za jedną partię
100 zł
Ciało: (cena ustalana indywidualnie podczas dermokonsultacji)
150-300 zł
Resurfacing skóry laserem frakcyjnym nieablacyjnym ResurFX
Resurfacing skóry laserem frakcyjnym nieablacyjnym ResurFX w zabiegach na różnego rodzaju przypadłości skóry z minimalnym okresem rekonwalescencji.

Wiele rodzajów zaburzeń i przypadłości skóry, zarówno dermatologicznych, jak i kosmetycznych, może ulec poprawie dzięki frakcyjnemu resurfacingowi skóry. Resurfacing to odnawianie powierzchni skóry. Polega na usunięciu zewnętrznych zniszczonych warstw skóry oraz przemodelowanie budowy głębszych warstw. 

Frakcyjny laserowy resurfacing skóry za pomocą urządzeń Lumenis ResurFX polepsza efekty estetyczne zabiegu, jednocześnie zmniejszając ryzyko i skracając czas powrotu do pełnej funkcjonalności. To inteligentne rozwiązanie, w ramach zabiegów resurfacingu skóry, stosujące mikrowiązki, dzięki którym powstają strefy tkanki uszkodzonej otoczone przez nietknięte tkanki. Umożliwia to szybsze gojenie i zmniejsza efekty uboczne zabiegu. Frakcyjny resurfacing skóry Lumenis ResurFX obejmuje stosowanie mikrowiązek energii laserowej, tworzącej strefy uszkodzonej tkanki, które sięgają poprzez naskórek w głąb skóry. Te strefy mogą być „nieablacyjne” (wiązka laserowa powoduje koagulację uszkodzonej tkanki, ale nie powoduje zniszczenia zewnętrznych warstw skóry). 
Zabiegi nieablacyjne umożliwiają bardzo szybki powrót do pełnej funkcjonalności, zaś zabiegi ablacyjne są jednorazowe. Naturalne procesy gojenia się ciała tworzą nową, zdrową tkankę, która wypełnia kolumny uszkodzone przez koagulację. Efektem końcowym jest zdrowsza, młodziej wyglądająca skóra. 

Bezinwazyjny Fractional Skin Resurfacing działa w sposób nieablacyjny, tzn. nie powoduje zniszczenia zewnętrznych warstw skóry. Wykonywany jest w miejscach występowania głębokich zmarszczek, zwiotczeń lub blizn ( np. potrądzikowych, pooperacyjnych ). Unikalny system punktowego nagrzewania skóry powoduje „zogniskowane” oddziaływanie na głębokości nawet do 2,5 mm, dokładnie w obszarze, w którym powinna wystąpić stymulacja kolagenu. 

Dzięki wysokiej energii kolagen zostaje podgrzany punktowo. Obszar, na którym został wykonany zabieg, zawiera punkty nagrzane ( zniszczony kolagen ) i nienagrzane. Odległość między nimi wynosi od 1 do 2 mm. Fragmenty zdrowej tkanki pomiędzy zniszczonymi punktami powodują przyśpieszenie procesu regeneracji. Dzięki temu następuje stymulacja tworzenia nowego kolagenu w miejscach uszkodzenia, a tym samym redukcja zmarszczek lub blizn oraz ujędrnienie skóry. 

EFEKTY ZABIEGÓW LASEREM FRAKCYJNYM RESURFX 
Pojawienie się efektów zabiegu przebiega w dwóch etapach – stosunkowo szybko bo już po kilku dniach można zauważyć wyrównanie kolorytu skóry, zanikanie przebarwień, skóra staje się „świetlista” , w przeciągu 4 - 5 tygodni pojawia się poprawa gęstości skóry. Laser wytwarza od kilkudziesięciu do kilkuset maleńkich kolumn uszkodzeń, które są otoczone zdrową skóra nie poddaną działaniu lasera. Powoduje to, iż skóra regeneruje się bardzo szybko, stymuluję produkcję kolagenu i elastyny, zagęszcza cerę, a także wytwarza kontrolowane nagrzewanie skóry, co wzmacnia efekt odmłodzenia. 

PRZECIWWSKAZANIA: 
• ciąża, okres karmienia piersią 
• opalenizna (ekspozycja aktywna - 2 miesiące przed zabiegiem, ekspozycja pasywna - 1 miesiąc przed zabiegiem), 
• leki, zioła światłouczulające, 
• opryszczka, zmiany wirusowe, bakteryjne w miejscu zabiegu, 
• bielactwo, łuszczyca, rybia łuska, 
• używanie preparatów brązujących, 
• choroba nowotworowa 
• stosowanie antybiotyków, leków psychotropowych, 
• rozrusznik serca, 

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM: 
• Nie należy opalać się ( słońce, solarium ) przez 4 tygodnie przed zabiegiem. 
• Nie należy stosować zabiegów złuszczających skórę ( peeling ) przez tydzień przed zabiegiem. 
• W przypadku stosowania leków: antykoagulantów, sterydów, fotouczulających, należy je odstawić ( jeśli to jest możliwe ) 7 dni przed zabiegiem, a następnie można je stosować ponownie po 14 dniach po zabiegu. 
• Nie pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu. 
• Zabieg wykonuje się na skórze czystej (należy zmyć kosmetyki przed zabiegiem). 

ZALECENIA PO ZABIEGU: 
• Nie zaleca się korzystania z gorącej kąpieli, sauny 14 dni po zabiegu. 
• Nie zaleca się opalania ( słońce, solarium ) przez 4 tygodnie po zabiegu. 
• Przy zabiegach na twarzy, przez 4 tygodnie po zabiegu należy stosować kremy z filtrem co najmniej SPF 30. 
• Kosmetyki stosować najwcześniej 5 dni po zabiegu.
Twarz
800 zł
Szyja
400 zł
Dekolt
500 zł
Okolice oczu
400 zł
Bruzda nosowo - wargowa
200 zł
Lwia zmarszczka
100 zł
Usta
200 zł
+ dodatkowo znieczulenie miejscowe
50 zł
Pozostałe obszary zabiegowe np. blizny na ciele wyceniamy w trakcie konsultacji
Laserowe zamykanie naczynek


System Lumenis M22 stanowi kombinację dwóch aparatów Nd-Yag oraz IPL IV generacji pozwalającą na jednoczesne leczenie:

• zmian pigmentowych i przebarwień,
• zmian naczyniowych takich jak pajączki, drobne naczynia na twarzy, nogach, ale i głębiej położonych naczyń o dużej średnicy (do 0,4 cm)
• zmian wywołanych fotostarzeniem


Zasada działania:

Specjalne spektrum światła wnika w skórę i jest absorbowane przez naczynia krwionośne (hemoglobinę) w tkankach, zwężając naczynia krwionośne, rozkładając rozbite kapilary i barwniki, co w efekcie likwiduje rozszerzenie tętniczek końcowych oraz trądzik różowaty. Dzięki tej technologii naczynie krwionośne zostaje zniszczone od wewnątrz, nie uszkadzając tkanek otaczających. Po pewnym czasie organizm samoczynnie usuwa zbędne pozostałości po naczynkach. Pojedyncze zmiany można usunąć już w trakcie jednej wizyty. Leczenie większych skupisk wymaga większej liczby sesji. Rozległe sieci popękanych naczynek wymagają od 3-6 zabiegów w odstępach kilkutygodniowych. Szczegóły terapii ustala i wyjaśnia kosmetolog podczas konsultacji. W rozmowie określana jest ilość, średnica, kolor naczynek oraz głębokość ich położenia.

Aby zabiegi były skuteczne, zaleca się odpowiednio przygotować do nich w domowym zaciszu. Należy odstawić kremy zawierające: retinol, witaminę C lub kwasy owocowe, ponieważ mogą uwrażliwić skórę. Na dwa tygodnie przed pierwszym zabiegiem należy unikać promieniowania UV, ponieważ mocno opalona skóra ma większa absorpcję energii świetlnej. Tydzień przed zabiegiem zaleca się odstawić wszelkie leki i zioła fotouczulające takie jak dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp. Nie poleca się również pić soków z beta karotenem. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra powinna być umyta, bez balsamu, kremu lub makijażu. Po zabiegu należy bezwzględnie chronić skórę poddaną terapii przed promieniowaniem UV. Zaleca się ochronę ubraniem lub stosowanie kremów z filtrem minimum 30 SPF przez następne 2 tygodnie. Podobnie jak przed zabiegiem, po zabiegu należy unikać środków fotouczulających.

Przeciwwskazania, które wykluczają lub ograniczają przeprowadzenie zabiegu:
Okres ciąży i karmienia piersią wyklucza wykonywanie zabiegów w tym czasie u kobiet. Podobna sytuacja występuje u osób z opryszczką, leczących się retinoidami (półroczny okres karencji), steroidami lub stosujących kosmetyki zawierające hormony (kwartalny okres karencji). Choroby skóry, takie jak bielactwo, łuszczyca, nadwrażliwość na światło, implanty wewnątrz ciała oraz epilepsja, cukrzyca i nowotwory skóry eliminują możliwość wykonania zabiegu.

Przed zabiegiem konieczniy jest wywiad z pacjentem oraz wypełnienie formularza informacyjnego, w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.

Pojedyncze naczynko
50-100 zł
Cała twarz
250 zł
Nos
150 zł
Policzki
150 zł
Nos + policzki
200 zł
Dekolt
150 zł
Nogi (w zależności od rozległości zmian)
100-400 zł
Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie

Lumenis M22 jest to najnowsza opatentowana technologia. Łączy w sobie wiele funkcji dostosowanych indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Lumenis M22 łączy energię świetlną oraz cieplną dla uzyskania najwyższej skuteczności. Został zaprojektowany na podstawie doświadczeń lekarzy i inżynierów, co pozwoliło na ustalenie terapii odpowiedniej do każdego rodzaju skóry. Zabiegi są całkowicie bezbolesne dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego systemu chłodzenia. Jak dowiodły badania Lumenis M22 daje skuteczność na poziomie 98,8%.

Światło IPL 4 generacji aktywuje fibroblast dla produkcji nowego kolagenu oraz włókien elastyny, wygładzając skórę oraz przywracając jej elastyczność. W tym samym czasie efekt „fototermalny” wytworzony przez falę wspomaga mikro-cyrkulację oraz ukrwienie. Odpowiednio dobrana długość fali przenika przez naskórek, aby pobudzić komórki skóry właściwej. Dzięki tym zjawiskom uzyskujemy efekt odmłodzenia skóry.

W wyniku działania światła następuje proces skracania i przebudowy włókien kolagenowych. Podczas regeneracji wiązań, zostaje pobudzona produkcja kolagenu. Dzięki temu skóra odzyskuje dawne napięcie, jędrność i elastyczność. Zamykają się rozszerzone pory, zabarwienia i zmiany naczyniowe ulegają rozjaśnieniu, dzięki czemu koloryt skóry zostaje wyrównany. Uporczywe zmarszczki i bruzdy mimiczne zostają wygładzone. Znikają również cienie pod oczami, które nadają twarzy starszy, zmęczony wyraz. Światło pochodzące z Lumenis M22 pomaga również usunąć ogniska nadmiernego rogowacenia i szorstkości naskórka. Fotoodmładzanie jest również metodą leczenia skóry. Światło może kompleksowo wspomóc terapię zmian naczyniowych i zmian pigmentowych takich jak przebarwienia, pieprzyki i piegi, plamy posłoneczne i starcze. To również doskonały sposób na pozbycie się rumieńców i trądziku różowatego.

Pierwsze efekty można zauważyć już 3 tygodnie po pierwszym zabiegu. Zalecane są przerwy od 2 do 6 tygodni, by w sumie wykonać od 4 do 6 zabiegów. Później dla podtrzymania efektów zabiegi fotoodmładzania można powtarzać co kwartał.

Aby zabiegi Lumenis M22 były skuteczne, zaleca się odpowiednio przygotować do nich w domowym zaciszu. Należy odstawić kremy zawierające: retinol, witaminę C lub kwasy owocowe, ponieważ mogą uwrażliwić skórę. Na dwa tygodnie przed pierwszym zabiegiem należy unikać promieniowania UV, ponieważ mocno opalona skóra ma większa absorpcję energii świetlnej. Tydzień przed zabiegiem zaleca się odstawić wszelkie leki i zioła fotouczulające takie jak dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp. Nie poleca się również pić soków z beta karotenem. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra powinna być umyta, bez balsamu, kremu lub makijażu. Po zabiegu należy bezwzględnie chronić skórę poddaną zabiegowi przed promieniowaniem UV. Zaleca się ochronę ubraniem lub stosowanie kremów z filtrem minimum 30 SPF przez następne 2 tygodnie. Podobnie jak przed zabiegiem, należy unikać środków fotouczulających.

Pomimo, że zabiegi przy użyciu Lumenis M22 są bezpieczne i bezbolesne, istnieją przeciwwskazania, które wykluczają lub ograniczają przeprowadzenie zabiegu. Okres ciąży i karmienia piersią wyklucza wykonywanie zabiegów w tym czasie u kobiet. Podobna sytuacja występuje u osób z opryszczką, leczących się retinoidami (półroczny okres karencji), steroidami lub stosujących kosmetyki zawierające hormony (kwartalny okres karencji). Choroby skóry, takie jak bielactwo, łuszczyca, nadwrażliwość na światło, implanty wewnątrz ciała oraz epilepsja, cukrzyca i nowotwory skóry eliminują możliwość wykonania zabiegu. Przed pierwszym zabiegiem wykonujemy szczegółowy wywiad z każdym pacjentem.

Policzki
200 zł
Czoło
200 zł
Szyja
200 zł
Dekolt
300 zł
Twarz
400 zł
Twarz/szyja
500 zł
Twarz/szyja/dekolt
600 zł
Usuwanie tatuażu/makijażu permanentnego


Usuwanie tatuażu/makijażu permanentnego

Całkowite usunięcie tatuażu wymaga przeprowadzenia od kilku do kilkunastu zabiegów (średnio 4 - 7). Jest to zależne od głębokości, na której znajduje się barwnik, jego rodzaju, koloru i indywidualnej reakcji organizmu na działanie lasera. Najłatwiej usunąć wzory w ciemnych kolorach (czarny, granatowy).
Najtrudniejsze są do usunięcia kolory jasne takiej jak pomarańcz, żółty, jasna zieleń, różowy, błękitny. Białego pigmentu nie da się usunąć wcale. Zabieg wykonywany laserem Q-switch trwa w zależności od wielkości tatuażu 5 - 20 minut. Ból odczuwany w trakcie zazwyczaj jest mniejszy niż przy tatuowaniu.

Barwnik stosowany do wykonania tatuażu może być mieszaniną różnych pigmentów, które inaczej absorbują energię, a więc w odmienny sposób ulegają rozjaśnieniu. W trakcie zabiegu usuwania tatuażu barwnik może zmieniać swój kolor na skutek tego właśnie zjawiska. Najczęściej taka sytuacja ma miejsce przy usuwaniu pigmentu ciemnozielonego - mieszaniny koloru zielonego i czarnego. Czarny barwnik dużo lepiej reaguje na światło laserowe w porównaniu do zielonego, dlatego po zrobieniu serii zabiegów w skórze może pozostać jasnozielony pigment.

Zabiegi wykonuje się w odstępach 4 - 8 tygodni.

Bezpieczeństwo i wygląd skóry po zabiegu
Zastosowanie naszej metody niesie minimalne ryzyko powikłań i powstania blizn. Strzały lasera powodują delikatne powierzchowne uszkodzenia naskórka, które szybko się goją. Po kilku dniach drobne strupki odpadają odkrywając zaczerwieniony naskórek, który należy chronić przed słońcem (w razie konieczności kremem z wysokim faktorem). Istnieje bardzo niewielkie ryzyko powstania blizn z wyjątkiem przedwczesnego zrywania strupków i ewentualnej infekcji (rzadko). Prawie po każdym zabiegu usunięcia tatuażu występują czasowo przebarwienia, odbarwienia oraz zmiany w teksturze skóry w miejscu zabiegu. W większości przypadków zanikają one w czasie 1-3 lat po zabiegu. W rzadkich przypadkach dochodzi do trwałych zmian, które jednak zazwyczaj są delikatne, ledwo widoczne i tym samym przez pacjentów akceptowane.

 

Przeciwskazania
• skłonność do powstawania blizn
• choroby tkanki łącznej
• stosowanie retinoidów (konieczna 3 miesięczna przerwa)
• ciemny odcień skóry
• cukrzyca
• ciąża

Pielęgnacja po zabiegu
• 24 godzinypo zabiegu można raz dziennie stosować maść lub krem z antybiotykiem (np. Tribiotic)
• w żadnym wypadku nie wolno zrywać strupków powstałych po zabiegu, gdyż grozi to powstaniem blizn
• miejsce na skórze należy chronić kremem z wysokim filtrem przed ekspozycją na promieniowanie słoneczne przez 6 tygodni należy unikać:
- opalania (do momentu zagojenia)
- korzystania z siłowni, sauny, basenu itp. (do momentu zagojenia), gdyż zwiększone jest ryzyko zakażenia
- moczenia i kąpieli miejsca po zabiegu (do momentu zagojenia)


Działanie lasera Q-switch ND:YAG
Barwniki stosowane podczas robienia tatuaży silnie absorbują promieniowanie, stąd widoczny efekt koloru. Lasery używane w usuwaniu tatuaży emitują krótkie impulsy światła (rzędu kilku nanosekund) o określonej długości fali. Tak krótki impuls o dużej energii działa destruktywnie na barwnik, który traci chromofory, jednocześnie nie uszkadzając samej tkanki, która nie wykazuje wysokiej absorbancji przy określonej długości fali.

Usuwanie tatuażu/makijażu permanentnego do 20 cm /1 zabieg
90 - 170 zł
Usuwanie tatuażu 20 - 30 cm /1 zabieg
170 zł - 240 zł
Usuwanie tatuażu powyżej 30 cm /1 zabieg
240 - 1000 zł

Kontakt

Ustroń
Yennefer Medical SPA
ul. I.Daszyńskiego 73
43-450 Ustroń
pn - pt 9:00 - 20:00
sob. 9:00 - 15:00
przewiń do góry zarezerwuj online